Dr. Öğr.Üyesi Fatma ÇAPAN: 2001 yılında Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı yıl Gaziantep Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine başlamıştır. 2003 yılında bu eğitimini tamamladıktan sonra 2004 yılında aynı üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2008 yılında Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde başladığı doktora eğitimini 2013 yılında tamamlamıştır. 2015 yılında Gaziantep Üniversitesi’nde Dr. Öğr. Üyesi olarak göreve başlamıştır. Gaziantep Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Suriyeli mülteci öğrencilere ders vermektedir. Kişisel gelişimine önem veren Fatma Çapan bir akademisyen olmasının yanı sıra Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Denge ve Farkındalık eğitimleri almıştır. Avrupa Birliği yetişkin eğitimi Erasmus+ projelerinden “2017-1-TR01-KA204-045870 Provıdıng Learnıng Skılls About Generatıng Solutıons of Refugee Parents Facıng to Educatıonal Problems of Theır Chıldren” projesinin de yürütücülüğünü yapan Fatma Çapan bu projeler kapsamında analiz raporu, eğitim modülü hazırlama çalışmaları yürütmüş ve uluslararası toplantılara katılmıştır. Bu sayede proje yürütme konusunda deneyim sahibi olan Fatma Çapan projemize destek verecek kurum ve kuruluşlarla birebir görüşmeler yapmakta, hedef kitleye ulaşmak için bağlantılar kurmakta ve proje hedeflerine ulaşmak için kararlılık ve titizlikle çalışmaktadır.

Öğr. Görevlisi Sevgin SEVİMLİ: Sevgin Sevimli, 2002 yılında Gaziantep Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduğu yıl, Gaziantep Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon belgesi almıştır. 2005 yılında, Amerika Birleşik Devletlerinin Maryland eyaletinde, Montgomery Bölgesi Devlet Okulu Sistemine bağlı olarak ESOL öğretim sertifikası almıştır. Daha sonra İngiliz Dili Eğitimi üzerine yüksek lisans yapmış ve 2008 yılında tez çalışmasını tamamlamıştır. Sonrasında, İngiltere’de the College of Northwest London’da bir sertifika programına katılma fırsatı bulmuş ve 2012 yılında Öğretim Becerileri ve Teknikleri Sertifikası almıştır. Sevgin Sevimli, Ocak 2003 tarihinden bu yana Gaziantep Üniversitesi, Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.Mülteci öğrencilerin de dahil olduğu mühendislik ve tıp öğrencilerine ingilizce öğretmektedir. Fulbright bursu vesilesiyle 2005-2006 akademik yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Maryland eyaletinde Montgomery Bölgesi Devlet Okullarında vekil öğretmen olarak görev yapma fırsatı bulmuştur.

Proje Uzmanı-Öğr. Görevlisi Burcu KALEOĞLU UÇANER: Gaziantep Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak görev almaktadır ve Avrupa Birliği Araştırmaları Merkezi sorumlusudur. Lisans eğitimini tam burslu olarak Bilkent Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde yapan Kaleoğlu Uçaner, Yüksek Lisansını AB Komisyonu ile ortak Hollanda Dışişleri Bakanlığı bursuyla Maastricht Üniversitesi, Avrupa Çalışmaları bölümünde tamamlamıştır. ODTÜ, Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora çalışmalarını sürdüren Burcu Kaleoğlu Uçaner, Gaziantep Üniversitesi’nin başvurusu sahibi olduğu Erasmus Plus projelerinde kurum iletişim kişisi olarak da görev almaktadır.

Doktora Öğrencisi Mehmet ÇAKAR: 2011 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun olmuştur. Aynı yıl yüksek lisans eğitimine başlamış ve 2013 yılında bu eğitimini tamamlamıştır. Halen Gaziantep Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora eğitimini yapan Mehmet Çakar aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel eğitim kurumunda öğretmenlik yapmaktadır.

Doktora Öğrencisi Alican YENER:Gaziantep Üniversitesi Tarih Bölümü’nden mezun olduktan sonra Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans yapmıştır. 2021 yılında aynı enstitüde doktora eğitimine başlayan Alican Yener halen Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak çalışmaktadır. Daha önce Erasmus+ projelerinde yer alan Alican Yener proje çalışmalarında deneyim sahibidir.

Yüksek Lisans Öğrencisi Fevvez ELSEMELİ: 2011 yılında Suriye’de başlayan savaş nedeniyle ailesiyle birlikte mülteci olarak Gaziantep’e gelmiştir. Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde İngilizce, Türkçe dersler almıştır. İyi derecede Arapça bilen ve aynı zamanda Gaziantep Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde yüksek lisans yapan Fevvez Elsemeli, Türkçe bilmeyen mültecilerle iletişim kurmak, sunum materyalleri hazırlamak Arapça çeviriler yapmak konusunda projemize destek vermektedir.

Yüksek Lisans Öğrencisi Abdülgani DELİOSMAN: 2011 yılında Suriye’de başlayan savaş nedeniyle ailesiyle birlikte mülteci olarak Gaziantep’e gelmiştir. Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde Tarih bölümünden mezun olmuştur. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Arapça, Türkçe ve İngilizce bilen Abdülgani Deliosman Türkçe bilmeyen mültecilerle iletişim kurmak, sunum materyalleri hazırlamak Arapça tercümanlık yapmak konusunda projemize destek vermektedir.